Güncel & Sektörel Yenilenebilir Enerji Konferansı ve Sergisi IRENEC 2011
IRENEC

 

Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve Sergisi

6-8 Ekim 2011 tarihlerinde, İstanbul`da "Uluslararası Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve Sergisi-IRENEC 2011" düzenlenecek.

 

Avrupa Yenilenebilir Enerjiler Birliğinin Türkiye bölümü EUROSOLAR Türkiye tarafından 6-8 Ekim 2011 tarihlerinde, İstanbul`da "Uluslararası Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı ve Sergisi-IRENEC 2011" düzenlenecek.

 

Her yıl enerjinin son kullanım etkinliği ve yenilenebilir enerjiler alanındaki gelişmeleri takip etmek için tekrarlanacak IRENEC`in amacı, fosil yakıtlardan yenilenebilir enerji kaynaklarına doğru gerçekleşen dönüşümü desteklemek ve nükleer enerji ile karbon tutma teknolojileri olmaksızın yüzde 100 hedefine ulaşmaya katkıda bulunmak olarak belirlendi.

 

Geleceğin Teknolojileri ile Geleceği Planlamak, Doğa ve İnsan Etkinliklerinin İlişkileri ve Etkileşimleri, Rüzgar Türbin Teknolojileri, Güneş Enerjisinden Proses Isısı Üretimi, Güneşten Elektrik Üretmek gibi konuların değerlendirileceği etkinlikte, Türkiye`de "ilk kez" yenilenebilir enerjilerin tümü güneş, rüzgar, biokütle, jeotermal enerji ve enerjinin son kullanım verimliliği bütün olarak uluslararası bir platformda ele alınacak.

 

-"GELİŞMELER, TEMEL DÖNÜŞÜMÜ MÜMKÜN KILACAK DÜZEYE ULAŞTI"-

 

EUROSOLAR Türkiye Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, konferansa ilişkin açıklamasında, geçen yüzyılda izlenen ve dünyayı iklim değişikliğinin öngörülemeyen etkileri ve doğal afetlerle, fosil yakıtlara bağımlılığın ekonomik ve siyasi riskleri ile çevre sorunlarıyla karşı karşıya bırakan yolun değiştiğini belirtti.

 

Uyar, yeni yolun, enerjinin etkin kullanımı ile yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının ve dolayısıyla yöresel ve bölgesel enerji bağımsızlığının yükseldiği, ekonomik, ekolojik ve sosyal sürdürülebilirlik olduğunu belirtti.

 

Uyar, bu geçişin önemli göstergelerinden birinin, küresel petrol üretiminin tepe noktasına ulaşmakta ve bu nedenle fiyatlar artarken üretimin düşüş eğrisine geçeceği gerçeği olduğuna işaret etti.

 

Uyar, yeni dünya düzenini yaratacak öncü güçlerinin, enerjinin etkin kullanımı ile fosil yakıtlara dayalı enerji kaynaklarına bağımlılığını azaltabilen ve yenilenebilir enerjilere geniş ölçekli bir dönüşümün yol haritasını planlayan ve oluşturan topluluklar, kurumlar ve bireyler olacağını kaydetti.

 

Uyar, enerjinin son kullanım verimliliği ve yenilenebilir enerji teknolojilerinde tahminleri aşan gelişmelerin, bu temel dönüşümü mümkün kılacak düzeye ulaştığını ifade ederek, şunları belirtti:

 

"EUROSOLAR Türkiye olarak, Uluslararası Yüzde Yüz Yenilenebilir Enerjiler Konferansları ve Sergilerini, bu politikaların unsurlarını, alanın tüm aktörlerinin katılımıyla tartışmak ve sürece katkıda bulunacak sonuçlar üretmek amacıyla her yıl düzenlemeyi kararlaştırdık.

 

Birinci konferans ve sergi, IRENEC 2011`de enerjinin etkin kullanımı ve yenilenebilir enerjilerin durumu ve geleceği ile ilgili belli başlı tüm konuları ele alıyoruz. Planlamacı, karar verici, idareci, yönetici, araştırmacı, üretici, iktisatçı, finansmancı, mimar, mühendis, eğitimci, öğrenci, gönüllü herkesi, bu tarihi dönüşümde yer almaya ve katkıda bulunmaya çağırıyoruz." İSTANBUL (Anadolu Ajansı)

15 Haziran 2011

 

Bu grup içerisinde başka grup veya menü mevcut değil.
 
  Anasayfa  
  Solar Akademi / Solar Academy  
  Temel Eğitim - Giriş  
  Fotovoltaik Sistemler Eğitimi  
  10 Adımda Güneş Enerjisi  
  Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına İlişkin Kanun  
  SSS / Nedir / Hakkında  
  Şebekeden Bağımsız Sistemler  
  Şebeke Bağlantılı Sistemler  
  GES Güneş Enerji Santralı  
  PV Teknolojileri  
  Kristal PV Modül Üretimi  
  Solar Modül Standardizasyonu  
  Kurs Programı / Başvuru Formu  
  Akümülatör, Pil, Batarya  
  AnelSolar Modüller  
  Görseller / Foto Galeri  
  Karbon Borsası / Ticareti  
  Temel PV Terimler Kavramlar  
  Güneş Takip İzleme Sistemi  
  Güneş ve Rüzgardan Elektrik  
  Akü Şarj Cihazı & Redresör  
  İnvertör, Inverter & Charger  
  Power Control & Power Assist  
  Solar Switch  
  Nerede, Nasıl, Hakkında  
  Yenilenebilir Alternatif Enerjiler  
  Güneş Ölçüm İstasyonları  
  Ülke Raporları / Country Reports  
  Elektrik Sayaçları / Electricity Meters  
  Dosya, Makale, Sunum ...  
  Çatılarda güneşten 1 MW elektrik üretimi artık serbest  
  Energiewende  
  İngilizce - Türkçe Solar Sözlük  
  Almanca - Türkçe Solar Sözlük  
  Güneş Enerjili Sulama Solar Pompa Sistemleri  
  Şebekeye Bağlı Bağlantılı On-Grid Solar PV Güneş Sistemleri  
  Lisans Gerekmeden 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Serbest  
  Bileşenler, ekipman, malzeme  
  Import, Export, Foreign Trade  
  İş Eleman İnsan Kaynakları İstihdam Kariyer  
  Yasal Uyarı  
  Linkler  
  İletişim  
Site içi arama
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: