Güncel & Sektörel TSKB Sürdürülebilirlilik Raporunu yaynladı ...

Daha Yaşanabilir Bir Dünyanın, ancak Çevre ve iklim değişikliği konusunda atılacak adımlarla mümkün sorumlu olduğuna dikkat çeken TSKB, Türk Bankacılık Sektöründe Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlayan ilk kurum oldu.

 

TSKB `den yapılan açıklamaya göre rapor, dünya çapında kabul görmüş ve standart hale getirilmiş tek Sürdürülebilirlik Raporu Çerçevesi olan Global Reporting Initiative - Küresel Raporlama Girişimi (GRI) onaylı ilk rapor olma özelliği ile ön plana çıkıyor.

TSKB `nin Türkiye` nin SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA modelini desteklemek, istihdamı korumak ve artırmak, iklim değişikliğine yönelik yürütülen mücadelede rol almak, Türkiye `de düşük karbon ekonomisine Dayalı bir sanayiye geçişe Katkıda bulunmak hedeflerine uygun olarak hazırlanan raporda, bankanın Sürdürülebilirlik için yaptığı tüm çalışmalar ve gelecek Planları ayrıntılarıyla yer alıyor. Hazırlanan rapor, TSKB `nin Sürdürülebilir ve Çevreci Bankacılık konseptiyle bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerinin devamı ve bir adım daha ileriye taşınması açısından da önem taşıyor.

 

TSKB, Çevre Politikaları çerçevesinde, çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek ve tükenebilir kaynakları Özenli kullanmak konusunda gösterdiği özeni Sürdürülebilirlik Raporunda da göstererek raporu kağıda basmama ve paydaşlarla sadece Interaktif yöntemlerle paylaşma Kararı aldı. Rapora http://www.tskb.com.tr/sustain adresinden ulaşılabilecek.

 

2008 yılında Çevre Yönetim sistemini kuran ve Çevre Politikaları oluşturan TSKB, yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda Türkiye `de ISO 14001 sertifikasını alan ilk banka oldu. 2.008 kez üst üste kazanan TSKB, 2009 yılında ise karbon ayak izini silerek Türkiye `nin ilk" Karbon Nötr "bankası oldu Financial Times ve International Finance Corporation` ın "Doğu Avrupa` da Yılın Sürdürülebilir Bankası "Ödülünü iki 2.009 yýllarýnda ve. TSKB, yine 2009 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans İnisiyatifi `nin (UNEP FI) taahhütnamesini imzalayan tek Türk bankası olurken, düşük karbon ekonomisine geçişte ülkelerin ihtiyaç duyacağı finansman kaynaklarının sağlanması amacýyla kurulan Dünya Bankası ve CTF - Temiz Teknoloji Fonu` nun dünya çapında kaynak aktardığı ilk ülkelerden biri Türkiye, Türkiye `de seçilen ilk iş ortaklarından biri ise yine TSKB oldu. Banka, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve Çevre altyapı projelerine verdiği kredileri artırarak finansman sağladığı proje sayısını yenilenebilir enerjide 92, enerji verimliliğinde 5 ve Çevre yatırımlarında 18 `e çıkardı.

 

TSKB Haziran 2009 tarihinden bu yana tüm hizmet 100 enerji kullanırken, aynı zamanda Karbon Nötr kimliğiyle binalarında enerji verimliliğine de önem veriyor yenilenebilir yüzde binalarında. Banka 2009 yılında uygulamaya aldığı enerji verimliliği uygulamaları ile elektrik tüketimini yüzde 10 azaltmayı başardı. Çevreye saygılı Yatırım ürünleri de geliştiren TSKB 2009 yılında müşterilerine Temiz Enerji Fonu sundu ve 348 katılımcının karbon ayak izini Gönüllü karbon piyasasından aldığı karbon kredisi ile sildi. Banka ayrıca "Önceliğimiz Çevre" sloganı ile başlattığı Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Toplumun tüm kesimlerinden ilgi gören cevreciyiz.com ve `yi hayata geçirdi cevreciyiz.TV. www.iha.com.tr / 31 Ocak 2010

Bu grup içerisinde başka grup veya menü mevcut değil.
 
  Anasayfa  
  Solar Akademi / Solar Academy  
  Temel Eğitim - Giriş  
  Fotovoltaik Sistemler Eğitimi  
  10 Adımda Güneş Enerjisi  
  Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına İlişkin Kanun  
  SSS / Nedir / Hakkında  
  Şebekeden Bağımsız Sistemler  
  Şebeke Bağlantılı Sistemler  
  GES Güneş Enerji Santralı  
  PV Teknolojileri  
  Kristal PV Modül Üretimi  
  Solar Modül Standardizasyonu  
  Kurs Programı / Başvuru Formu  
  Akümülatör, Pil, Batarya  
  AnelSolar Modüller  
  Görseller / Foto Galeri  
  Karbon Borsası / Ticareti  
  Temel PV Terimler Kavramlar  
  Güneş Takip İzleme Sistemi  
  Güneş ve Rüzgardan Elektrik  
  Akü Şarj Cihazı & Redresör  
  İnvertör, Inverter & Charger  
  Power Control & Power Assist  
  Solar Switch  
  Nerede, Nasıl, Hakkında  
  Yenilenebilir Alternatif Enerjiler  
  Güneş Ölçüm İstasyonları  
  Ülke Raporları / Country Reports  
  Elektrik Sayaçları / Electricity Meters  
  Dosya, Makale, Sunum ...  
  Çatılarda güneşten 1 MW elektrik üretimi artık serbest  
  Energiewende  
  İngilizce - Türkçe Solar Sözlük  
  Almanca - Türkçe Solar Sözlük  
  Güneş Enerjili Sulama Solar Pompa Sistemleri  
  Şebekeye Bağlı Bağlantılı On-Grid Solar PV Güneş Sistemleri  
  Lisans Gerekmeden 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Serbest  
  Bileşenler, ekipman, malzeme  
  Import, Export, Foreign Trade  
  İş Eleman İnsan Kaynakları İstihdam Kariyer  
  Yasal Uyarı  
  Linkler  
  İletişim  
Site içi arama
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: