Güncel & Sektörel Yaşam için teknoloji yarışması

Bosch eko yaşama katkıda bulunacak fikirler arıyor …

Bosch mühendislik fakültelerindeki yaratıcı beyinleri desteklemek için " yaşam için teknoloji " adlı bir yarışma düzenliyor.

 

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türkiye`deki 100.yılını kutlayan Bosch`un, bu çerçevede düzenleyeceği etkinlikler arasında " Yaşam için teknoloji " adlı mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik yeni bir yarışma yer alıyor.

 

Mühendislik konusunda yaratıcı beyinleri keşfetmenin yanı sıra ekolojik sorunlara çözüm getirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın konularını enerji tasarrufu, atık yönetimi ve ALTERNATİF / yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı oluşturuyor. Mühendislik fakültelerinin lisans 2. ve 3.sınıf ve tüm yüksek lisans 1.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma, 01 Ocak- 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Bosch Grubu Türkiye yöneticileri ve1 Tübitak üyesinden oluşan jüri; projeleri yenilik boyutu, sağladığı tasarruf miktarı, sürdürülebilirlik, uygulama alanı ve yaygınlaştırılabilirlik özelliklerine göre değerlendirecek.

 

Yarışma sonucunda mühendislik bilgisini en iyi kullanabilen ve eko yaşam - çevre için etkin çözümler sunulabilen projelerin sahipleri Bosch tarafından ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisi, Bosch`un yurtdışındaki bir Kuruluşunda dört hafta staj imkanı, ikincisi Bosch Türkiye Kuruluşlarında karma staj imkanı ve üçüncüsü ise bitirme tezini Bosch Türkiye Kuruluşlarında gerçekleştirme şansı kazanacak. Ayrıca ilk üç yarışmacıya ve mansiyon ödülünü kazanan yarışmacıya Bosch mühendislik bursu verilecek. Bosch`un teknoloji dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacak olan ödül sahibi öğrenciler, bu sayede mesleki kariyerlerine de büyük katkı sağlayacaklar.

(e-ha) 15.02.2010

-.-

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla hayata konfor katan ve insanlara her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch Ev Aletleri, 1967 yılında kuruldu.

 

Beyaz eşyanın her dalında ürünler veren Bosch Ev Aletleri’nin bulaşık makinesinden mikrodalgaya, elektrik süpürgesinden fırına kadar uzanan ürün yelpazesinin en büyük amacı, geliştirilen teknolojiler ve kullanım olanaklarıyla tüm yaşam alanlarında hayata konfor ve lezzet katmaktır. Bugün sahip olduğu gücü geçmişindeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerinden alan Bosch, Avrupa`nın ilk bulaşık makinesi ve ilk ev tipi buzdolabını da üretmiştir.

 

Bugün Bosch, enerji tasarrufu sağlayan üstün teknoloji ürünü ev aletleriyle tüketicilere, “Daha konforlu bir yaşam” sunma felsefesini ilke edinmiştir. Bosch ailesi kurulduğu günden bu yana tüm ürün geliştirme, üretim ve pazarlama süreçlerinde toplumsal ve çevreci fayda ilkelerini uzun süreli iş geliştirme stratejilerinin bir parçası olarak görerek, tüm faaliyetlerini ve sosyal sorumluluk çalışmalarını bu anlayış etrafında şekillendirmiştir. www.bosch.com.tr / Şubat 2010

Bu grup içerisinde başka grup veya menü mevcut değil.
 
  Anasayfa  
  Solar Akademi / Solar Academy  
  Temel Eğitim - Giriş  
  Fotovoltaik Sistemler Eğitimi  
  10 Adımda Güneş Enerjisi  
  Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına İlişkin Kanun  
  SSS / Nedir / Hakkında  
  Şebekeden Bağımsız Sistemler  
  Şebeke Bağlantılı Sistemler  
  GES Güneş Enerji Santralı  
  PV Teknolojileri  
  Kristal PV Modül Üretimi  
  Solar Modül Standardizasyonu  
  Kurs Programı / Başvuru Formu  
  Akümülatör, Pil, Batarya  
  AnelSolar Modüller  
  Görseller / Foto Galeri  
  Karbon Borsası / Ticareti  
  Temel PV Terimler Kavramlar  
  Güneş Takip İzleme Sistemi  
  Güneş ve Rüzgardan Elektrik  
  Akü Şarj Cihazı & Redresör  
  İnvertör, Inverter & Charger  
  Power Control & Power Assist  
  Solar Switch  
  Nerede, Nasıl, Hakkında  
  Yenilenebilir Alternatif Enerjiler  
  Güneş Ölçüm İstasyonları  
  Ülke Raporları / Country Reports  
  Elektrik Sayaçları / Electricity Meters  
  Dosya, Makale, Sunum ...  
  Çatılarda güneşten 1 MW elektrik üretimi artık serbest  
  Energiewende  
  İngilizce - Türkçe Solar Sözlük  
  Almanca - Türkçe Solar Sözlük  
  Güneş Enerjili Sulama Solar Pompa Sistemleri  
  Şebekeye Bağlı Bağlantılı On-Grid Solar PV Güneş Sistemleri  
  Lisans Gerekmeden 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Serbest  
  Bileşenler, ekipman, malzeme  
  Import, Export, Foreign Trade  
  İş Eleman İnsan Kaynakları İstihdam Kariyer  
  Yasal Uyarı  
  Linkler  
  İletişim  
Site içi arama
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: