MENÜLER Kurs Programı / Başvuru Formu YEKTEM 2011

 

YEKTEM 2011 Antalya`da yapılacak

Türkiye’de ilk defa  yapılacak olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Teknoloji Eğitim Semineri 24 Mart 2011 - 27 Mart 2011 tarihleri arasında 4 gün Antalya’da gerçekleştirilecek.

 

Eğitim semineri; teknik konuların yanı sıra Türkiye`de Yenilenebilir Enerji Yatırımları ile ilgili karşılaşılan problemleri, projelerin hukuki ve çevresel boyutlarını,yatırımcıların yasal süreçler için izlemesi gereken yolları, yatırım öncesi ve yatırım esnasında uygulayacağı stratejik yaklaşımları irdeleyen ve yatırımcıları bu konularda bilgilendiren bir eğitim şeklide yapılacak. Seminer Türkiye`de Yenilenebilir Enerji konusunda yatırım yapmayı planlayan veya yatırım kararı almış yerli ve yabancı yatırımcıları hedeflemektedir. Seminere yatırımcı olarak katılanları seminer sonunda; işbirliğinin geliştirilmesi, ortaklıkların kurulması, teknik hizmet, teknoloji transferi, finans konularında ve ikili görüşme talebi için başvuruda bulunan firmaları bir araya getirme imkanı sağlanacak.

 

YEKTEM komitesi başkanı Kayhan Kalelioğlu yapacakları seminerle ilgili şunları dile getirdi; Daha önce Gebze TUBİTAK enerji enstitüsü eğitim salonlarında 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde biyokütle eğitimi vermiştik. Ülkemizde Yenilenebilir enerji kaynakları yatırımları başından beri sıkıntılı bir süreç geçirmektedir. Gerek yatırımcıların bu konudaki yetersiz bilgileri, eksik ve yerine oturmamış kanunlar ile uygulama yönetmenlikleri, teşvikler sıkıntılı sürecin baş mimarı olmuştur. Fakat 2011 ocak ayından sonra enerji bakanlığının açıklamalarına göre yenilenebilir enerji kaynaklarında yatırımların önü açılacak gibi gözükmektedir ki beklenen YEK yasası 29.12.2010 tarihinde kabul edilerek yasalaşmıştır. Rüzgar - Güneş - Hidrolik - Biyokütle - Jeotermal yatırımlarında devletin kanun ve yönetmeliklerinin önemi yan ısıra Projelerin lokasyonu itibarıyla fizibilitelerin gerçeği yansıtması gereklidir. En önemli çalışma ölçüm karakterizasyonların gerçek program düzeyinde değerlendirilmelerinin yapılması ve fizibilitelere doğru şekilde yansıtılması lazımdır. Yatırımcı bu değerlendirmeler sonucunda hangi tip projede neye yatırım yapacağını, neyle karşılaşacağını,ne elde edeceğini ve bu yatırım süresinin geri dönüşünü hatasız bir öngörü dahilinde bilmelidir. Yenilenebilir enerji yatırımları yönlendirmek yatırım yapmak zor iştir. Bu konuda yukarıda belirttiğim gibi çalışmalar sonrası ciddi bir öngörü ve sabrı da birleştirmek gereklidir. YEKTEM olarak ANTALYA`da düzenleyeceğimiz teknolojik eğitim 24 Mart 2011 tarihinde başlayıp 27 Mart 2011 tarihine kadar sürecektir. Çok sayıda yabancı şirket katılımı beklemekteyiz. Bu yüzden yatırımcıların bu eğitim sonrası yabancı firmalarla da ikili görüşmeler yapması olanağını da sağlamış olacağız. 1.Gün Yönetimsel / Rüzgar 2.Gün Jeotermal / Solar 3.Gün Hidrolik / Biyokütle 4.Gün ikili Görüşmeler. Tüm eğitimciler uygulamacı yabancı mühendis ve konu uzmanları olacaktır.

İrtibat bilgileri;

www.yektem.com

info@yektem.com

 

Bu grup içerisinde başka grup veya menü mevcut değil.
 
  Anasayfa  
  Solar Akademi / Solar Academy  
  Temel Eğitim - Giriş  
  Fotovoltaik Sistemler Eğitimi  
  10 Adımda Güneş Enerjisi  
  Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımına İlişkin Kanun  
  SSS / Nedir / Hakkında  
  Şebekeden Bağımsız Sistemler  
  Şebeke Bağlantılı Sistemler  
  GES Güneş Enerji Santralı  
  PV Teknolojileri  
  Kristal PV Modül Üretimi  
  Solar Modül Standardizasyonu  
  Kurs Programı / Başvuru Formu  
  Akümülatör, Pil, Batarya  
  AnelSolar Modüller  
  Görseller / Foto Galeri  
  Karbon Borsası / Ticareti  
  Temel PV Terimler Kavramlar  
  Güneş Takip İzleme Sistemi  
  Güneş ve Rüzgardan Elektrik  
  Akü Şarj Cihazı & Redresör  
  İnvertör, Inverter & Charger  
  Power Control & Power Assist  
  Solar Switch  
  Nerede, Nasıl, Hakkında  
  Yenilenebilir Alternatif Enerjiler  
  Güneş Ölçüm İstasyonları  
  Ülke Raporları / Country Reports  
  Elektrik Sayaçları / Electricity Meters  
  Dosya, Makale, Sunum ...  
  Çatılarda güneşten 1 MW elektrik üretimi artık serbest  
  Energiewende  
  İngilizce - Türkçe Solar Sözlük  
  Almanca - Türkçe Solar Sözlük  
  Güneş Enerjili Sulama Solar Pompa Sistemleri  
  Şebekeye Bağlı Bağlantılı On-Grid Solar PV Güneş Sistemleri  
  Lisans Gerekmeden 1 MW Lisanssız Elektrik Üretimi Serbest  
  Bileşenler, ekipman, malzeme  
  Import, Export, Foreign Trade  
  İş Eleman İnsan Kaynakları İstihdam Kariyer  
  Yasal Uyarı  
  Linkler  
  İletişim  
Site içi arama
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: